Cześć

Sezon pstrągowy 2017 czas zacząć i w związku z nowymi planami i pomysłami trafił w moje ręce nowy kołowrotek. Jest to Shimano Twin Power 2500S JDM z 2008 roku.

                                       

                          STELLA kołowrotek

Masa pozytywnych opinii jaką zebrałem na temat tego modelu wymusiła na mnie ogromna chęć posiadania tej maszyny. Opisy użytkowników w internecie jaki znajomych same pozytywne i chyba nie było ani jednej negatywnej. Mało tego jest to dość mocno poszukiwany egzemplarz więc maiłem sporo szczęścia. Ogólnie rzecz biorąc to bardzo poszukiwane Twin Powery to serie z lat 2001, 2008, 2009 i 2011. Wersja z 2009 roku była wykonana z magnezu MG czyli kołowrotek był sporo lżejszy od pozostałych.

Kołowrotek głównie będzie mi służył do latania za kropkami i dla tego dokpiłem zapasowa szpulkę YUMEYA od Vanquisha 2500 i teraz na jednej szpuli nawine plecionkę PE 0,6 natomiast na drugiej szpuli wyląduje żyłka około 0,20mm. Ten egzemplarz wyposażony jest w szpulkę z literką S czyli płytszą i mniej pojemną od standardowej. Pojemności S-ki jest i tak wystarczająca na moje potrzeby i wynosi: PE 1.0 – 110m natomiast widoczna na fotach szpulka zapasowa YUMEYA jest trochę bardziej pojemna i wynosi PE 1.0 – 150m. Oczywiście szpulka od Vanquisha pasuje idealnie. Szpule kompatybilne są z następującymi wersjami kołowrotków Shimano 2500: Vanqiush z 2012r, Twin Power z 2008r, Twin Power MG z 2009r, Biomaster z 2011r.

    

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z kultury pracy tego Twin Powera. Przekładnia spasowana jak w Stelli, gładkość posuwu jak w Stelli, korba sama się kręci pod własnym ciężarem gdzie takie zjawisko występuje już w niektórych Stellach.

Jak będzie potrzeba to na koniec tego sezonu postaram się zrobić gruntowny serwis tego TP i wymienić smar na swój to wtedy zrobię relację foto i wideo ze środka kołowrotka.

Parametry techniczne kołowrotka:

Pozdrawiam

Sebastian TORPEDA Gil

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj