Prezentuję kołowrotek spinningowy Shimano Vanquish 4000.

DSC_3209

Odkąd się pojawił na rynku został okrzyknięty następcą Stelli. Mało tego, zanim powstał model FI kołowrotek Vanqiush uznawany był za lepszy konstrukcyjnie od Stelli. Powiem szczerze, że  zgadzam się z tą opinią. Kultura pracy, design oraz zastosowane technologie dorównują topowej maszynce w stajni Shimano jakim jest Stella. Korpus Vanquisha wykonano z magnezu natomiast rotor wykonano z super lekkiego i mocnego CI4+. Dodatkowo zastosowano takie nowinki Shimano jak napęd X-SHIP, precyzyjny hamulec o mocy 11kg oraz super lekką szpulkę.

DSC_3214 DSC_3213 DSC_3211

Kołowrotek jak na rozmiar 4000 jest bardzo lekki i waży zaledwie 240gram. „Vańka” używałem głównie do średnio-ciężkiego spinningu podczas łowienia z brzegu rzeki. Sprawdził się rewelacyjnie. Podbicie gumy, prowadzenie wahadła czy też woblera w nurcie, wszystko jest świetnie wyczuwalne. Kolega ze spinning-teamu zabrał Vanquisha na wyprawę na duże szczupaki do Szwecji i tak się do niego przekonał, że model ten stał się jego ulubionym kołowrotkiem spinningowym.

Parametry techniczne

  • waga: 240 gram
  • przełożenie: 5.2/1
  • moc hamulca: 11 kg
  • pojemność szpuli: 0,30mm – 180m
  • 1 obrót korbką nawija: 83cm
  • łożysk: 12 plus oporówka

DSC_3216 DSC_3218 DSC_3220

Kołowrotek na razie po 2 latach intensywnego użytkowania nie wymaga serwisu. Więc jak dojdzie do czyszczenia i wymiany smaru na pewno zamieszczę relację z tej czynności.

Pozdrawiam

Sebastian ?TORPEDA? Gil

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj