Cześć

W ostatni weekend maja 2016 w dniu 28.05.2016r. odbyła się pierwsza edycja zawodów towarzyskich o Puchar TAURUS FISHING DAYS Okuninka 2016.

taurus_zawody_okuninka_2016

Uczestnicy zawodów logowali się na terenie Ośrodka Taurus Holiday już w piątek 27.05.2016 od godziny 12:00. Spora część zawodników przybyła już w piątek gdzie wstępnie zapoznanali się z ośrodkiem oraz wspaniałą okolicą jaką jest słynne jezioro Białe. W sezonie wakacyjnym jezioro słynie z bardzo dużej ilości turystów z całej Polski. Nad brzegi jeziora Białego turyści dotrą dopiero w drugiej połowie czerwca gdzie zmasowanym szturmem przyjadą odpoczywać. Jezioro Białe ma bardzo dobre zaplecze logistyczne z dużą ilością dyskotek, restauracji, hoteli i innych atrakcji.

Około godziny 19:00 w ośrodku Taurus Holiday przybyli goście usiedli do rozpalonego ogniska gdzie przy beczce piwa Żywiec biesiadowaliśmy do późnych godzin wieczornych. Przy ognisku ekipa spinning-team w składzie: Arkadiusz, Artur, Jarek, Paweł i Seba piekąc kiełbaski nad ogniskiem poznawaliśmy się z nowymi kolegami i rozmawialiśmy o przygodach wędkarskich jakie każdy z nas doświadczył.

Następnego dnia w sobotę o 6:00 rano dołączył pozostały skład spinning-teamu Krzysiek, Mariusz i ponownie Seba. Zorganizowaliśmy pobudkę i zaprosiliśmy wszystkich nocujących gości na  śniadanie w postaci pysznej jajecznicy z gorącą mocną kawą. W między czasie dojechali do nas pozostali uczestnicy zawodów gdzie po śniadaniu każdy odzyskał siły do rywalizacji. Około godziny 7:00 rozpoczęła się odprawa przed zawodami gdzie Artur przywitał gości omówił zasady obowiązujące podczas zawodów. Zawody odbyły się na żywej rybie więc wszystkie złowione rybki wróciły do wody. Z tej okazji każdy zawodnik otrzymał okolicznościową miarkę z logo Taurusa do właściwego zmierzenia ryby. Po odprawie udaliśmy się do Placówki Straży Granicznej we Włodawie gdzie zgłosiliśmy wszystkich uczestników zawodów, że tego dnia będą przebywać nad rzeką graniczną Bug. Odcinek do wędkowania był spory bo do miejscowości Zbereże do miejscowości Dołhobrody. Bug na tym odcinku jest bardzo zróżnicowany gdzie występują spore skarpy, przewężenia z kamienistym dnem i szybszym nurtem oraz szeroko wolno płynąca rzeka ze sporą ilością meander.

Upał, było to chyba najczęściej wypowiadane słowo podczas zawodów. Sobota była prawie tropikalna z bezchmurnym błękitnym niebem. Prognozy nie zapowiadały zbyt dużych połowów tego dnia.

Od godziny 8:00 rozpoczęły się Zawody Taurus Fishing Days 2016. Ekipa spinning-team w składzie: Paweł, Jarek poprowadziła część gości w rejon miejscowości Różanka gdzie próbowali łowić klenie, Jazie i Bolenie. Pozostali pojechali za drugą ekipą spinning-teamu w składzie Artur, Arkadiusz, Krzysiek, Mariusz i Seba w rejon miejscowości Zbereże, gdzie polowaliśmy na szczupaki i bolenie.

DSC_4042   DSC_4041  Zawody_Taurus_Okuninka_ (4)

Zawody trwały do godziny 14:00 natomiast złowione ryby trzeba było zgłosić do godziny 15:00. Fotografie złowionych ryb przedstawiono sędziom, która decydowała o zaliczeniu złowionej ryby. Na fotografii oprócz ryby powinna się znajdować miarka okolicznościowa wraz z okolicznościową smyczą.

Po powrocie do ośrodka Taurus Holiday każdy zawodnik otrzymał słuszną porcję ciepłego forszmaku. Podczas podsumowywania zawodów imprezę uświetniał Dj TEDY. Patronat medialny nad zawodami sprawował sam Jacek Kolendowicz redaktor naczelny pisma wędkarskiego Wędkarski Świat. Ponadto kolega Wojtek Grochola z pracowni PSTRĄGMAN wystawił stojaki ze swoimi wędkami oraz woblerami. Można było oglądać i potestować gotowych wędek wykonach własnoręcznie przez Wojtka. Styl jaki prezentuje Wojtek jest nie do podrobienia. Wykon każdej wędki ma niesamowity design w stylu old schoolowym. Wojtek dużo doradzał i podpowiadał jak zbudować sobie odpowiednią wędkę. W pracowni PSTRĄGMAN wykonano główną nagrodę jaką była wędka spinningowa. Blank od Krzysztofa Zielińskiego z Krakowa z pracowni FishingART, natomiast Wojtek ufundował komponenty do budowy wędki oraz sporo czasu do wykonania tej wędki w swoim niepowtarzalnym stylu. Wędka wyszła rewelacyjnie (na filmie poniżej można się przyjrzeć bliżej jak to wyglądało). Do głównej nagrody, wędki kolega Paweł ze spinning-teamu ufundował nagrodę w postaci welurowego pokrowca uszytego na miarę oraz tubę do transportu wędki. Tuba i pokrowiec zostały wykonane w pracowni M2 w Biłgoraju. Drugą nagrodę przywiózł Dariusz Skępski przedstawiciel firmy DAIWA, był to kołowrotek spinningowy nowość na 2016 rok. Trzecia nagroda ufundowana od spinning-teamu w postaci kołowrotka spinningowego SPRO. Czwarta nagroda była od naszego kolegi ze spinning-teamu Jarka, który zajmuje się produkcją woblerów. Wykonuje bardzo fajne i łowne przynęty i tym razem przywiózł ze sobą sporo jerków karpików.

                                                                                  DSC_4113                 DSC_4045              

Przyszedł czas na podsumowanie zawodów TAURUS FISHING DAYS Okuninka 2016 i wręczenie nagród.  Miejsce na podium zajęli kolejno:

  1. Mariusz Zdybel – złowił bolenia o długości 74cm – Nagroda: Wędka od sponsora: Grupa Żywiec S.A. wykonana w pracowni PSTRĄGMAN spakowana w pokrowcu i tubie od M2
  2. Michał Chwalczuk –  złowił bolenia o długości 62cm – Nagroda: Kołowrotek DAIWA od Dariusza Skępskiego z firmy DAIWA
  3. Sylwia Tarkowska-Hajczuk – złowiła szczupaka o długości 54cm – Nagroda: Kołowrotek SPRO od spinning-team.pl
  4. Katarzyna Kloc – złowiła klenia o długości 29cm – Nagroda: Jarosław Choma ufundował Jerka karpika i koszulka spinning-team.pl

  spinning-team_taurus_01  spinning-team_taurus_09  Zawody Taurus-01   spinning-team_taurus_10

Nagrody wręczone, zwycięzcy wyłonieni czas zacząć kolejny etap zawodów Taurus Fishing Days jakim jest biesiada. Sponsor Grupa Żywiec S.A ufundowała jeszcze dwie beczki piwa Żywiec. Na stole pojawiły się spore ilości rożnych sałatek wraz z pysznymi daniami z grilla. Biesiada trwała do północy. Cześć zawodników nocowała do niedzieli 29.05.2016 więc ośrodek Taurus Holiday zapewnił noclegi.

Z naszego punktu widzenia impreza się udała i zgodnie uznaliśmy, że trzeba zorganizować drugą edycję Taurus Fishing Days w 2017 roku. Pod koniec 2016 roku Ośrodek Taurus Holiday ma się powiększyć o dodatkowe domki i następna edycja powinna być dużo liczniejsza. Zapraszamy już dziś.

Pozdrawiam

Sebastian TORPEDA Gil

Relacja Video z zawodów TAURUS FISHING DAYS

GALERIA Zdjęć z zawodów:

Zawody_Taurus_Okuninka_ (21) Zawody_Taurus_Okuninka_ (22) Zawody_Taurus_Okuninka_ (20) Zawody Taurus-02 Zawody Taurus-03 Zawody_Taurus_Okuninka_ (19) Zawody_Taurus_Okuninka_ (18) Zawody_Taurus_Okuninka_ (17) Zawody_Taurus_Okuninka_ (16) Zawody_Taurus_Okuninka_ (23) Zawody_Taurus_Okuninka_ (14) Zawody_Taurus_Okuninka_ (15) Zawody_Taurus_Okuninka_ (5) Zawody_Taurus_Okuninka_ (6) Zawody_Taurus_Okuninka_ (7) Zawody_Taurus_Okuninka_ (8) Zawody_Taurus_Okuninka_ (9) Zawody_Taurus_Okuninka_ (10) Zawody_Taurus_Okuninka_ (11) Zawody_Taurus_Okuninka_ (12) Zawody_Taurus_Okuninka_ (13) Zawody_Taurus_Okuninka_ (3) Zawody_Taurus_Okuninka_ (2) Zawody_Taurus_Okuninka_ (1)

DSC_4107 DSC_4108 DSC_4109 DSC_4110 DSC_4111

1 KOMENTARZ

  1. Wyjątkowo pozytywni ludzie, dwie urocze panie, które zdeklasowały panów, wspaniałe okoliczności przyrody, nieliczne ale za to zróżnicowane pod względem gatunkowym ryby myślę, że powinny spowodować prawdziwe oblężenie wędkarzy na drugiej edycji zawodów. Ja wybieram się na 100%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj