W dniu 06.06.2015r. odbyła się III edycja Zawodów Spinningowych o Puchar Komendanta NOSG. Tym razem na miejsce wędkarskich zmagań wybraliśmy Bug w okolicy Kryłowa. Spotkaliśmy się przy altanie na urokliwej wyspie, którą otacza rzeka Bug oraz jej starorzecza.

Zawody 2015

O godzinie 05:30 zaczęła się odprawa do Zawodów. Na uczestników czekało śniadanie od sponsora Cukierni Grela w postaci drożdżówek i pizzy oraz ciepłe i zimne napoje. Przedstawiliśmy wszystkich uczestników, zapoznaliśmy ich z programem oraz regulaminem a następnie rozdaliśmy okolicznościowe numery startowe. Do zawodów przystąpiło 60 uczestników.

Zawody_SG_Krylow-3   DSC_2489    Zawody_SG_Krylow-13  Zawody_SG_Krylow-12  

Zawody rozpoczęły się o godzinie 06:00 i odbyły się w jednej sześciogodzinnej turze. Podtrzymując tradycję tym razem również zastosowaliśmy zasadę C&R. Złowiona zdobycz po sfotografowaniu z miarką i okolicznościowym numerem startowym wracała do wody.

Zawody_SG_Krylow-5 Zawody_SG_Krylow-8 Zawody_SG_Krylow-11

Gościem honorowym Zawodów kolejny raz był Jacek Kolendowicz, trzy krotny Mistrz Polski w spinningu oraz redaktor naczelny Wędkarskiego Świata.

Zawody_SG_Krylow-22

Tego dnia mieliśmy sygnały o bardzo dużej ilości brań przez drapieżniki lecz głównie kończyło się na rozciętej gumie czy też puknięciem w wahadło. Ryby brały chimerycznie i mało zdecydowanie. Na szczęście przyszedł moment, że rzeka ożyła i na brzegu zaczęły się pojawiać ryby. Brały głównie szczupaki, sandacze, okonie i boleń.

Zawody_SG_Krylow-14 Zawody_SG_Krylow-16

Komisja wyłoniona spośród uczestników miała jak zwykle sporo pracy. W imieniu Komendanta NOSG Puchary oraz dyplomy wręczał Komendant PSG Kryłów kpt. SG Dariusz Pedo. Po podsumowaniu wszystkich punktów za złowione ryby wyłoniono zwycięzców Zawodów:

  1. Łukasz Maksymiak – PSG Dołhobyczów
  2. Krzysztof Wiśniewski – WŁiI NOSG
  3. Marek Pastuszuk – PSG Biała Podlaska

Zawody_SG_Krylow-37 Zawody_SG_Krylow-26 Zawody_SG_Krylow-30

Zawody_SG_Krylow-35 Zawody_SG_Krylow-39

Zwycięzcy III Zawodów spinningowych o Puchar Komendanta NOSG dostali puchary, dyplomy oraz upominki. Nagrody ufundowane były przez sponsorów Sklep wędkarski RYBKA, Dragon, DAM, Cormoran, M2 custom rod tubes & bags, Jan-Tex, Shimano. Wyczytani kolejno zwycięzcy zawodów mięli prawo wyboru nagrody.

DSC_2497 Zawody_SG_Krylow-23 DSC_2494

W trakcie podsumowywania zawodów, zbierania fotografii ze zdobyczami od uczestników, firma Dragon zaprezentowała uczestnikom wędki oraz kołowrotki castingowe. Po wysłuchaniu teorii zorganizowali również pokaz łowienia castem na rzece Bug. Zainteresowanie było ogromne gdyż dużo zawodników nie miała okazji łowić tą metodą. Każdy mógł sobie po testować wybrany model wędki castingowej i różnych przynęt.

Zawody_SG_Krylow-20 Zawody_SG_Krylow-21

Tradycyjnie druga cześć zawodów odbyła się przy grillu w doborowym towarzystwie. Tradycyjnie nasz sponsor PERŁA Browary Lubelskie zaopatrzył nas w swoje wyroby. Było pysznie i wesoło.

Zawody_SG_Krylow-18 Zawody_SG_Krylow-19  DSC_2496

Do zobaczenia za rok. Mamy już nowe pomysły na lokalizację kolejnej edycji Zawodów. Postaramy się o jeszcze lepszą imprezę wędkarską.

Zawody_SG_Krylow-41

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj