II edycja Pucharu Pstrąga zorganizowana przez Wędkarski Klub Sportowy Chełm.

Oczywiście tym razem również nie mogło zabraknąć reprezentacji spinning-teamu.Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (9)  Zawody odbyły się w dniu 23.04.2016r. na terenie miasta Chełma przy ulicy Ceramicznej na zbiorniku Glinianki. Sponsorem nagród na zawodach była firma TOKAREX oraz KONGER.
W dniu 22.04.2016r. po południu zbiornik został zarybiony świeżutkim pstrągiem tęczowym (Oncorhynchus mykiss) potocznie zwanym: tęczakiem, na zawody wpuszczono ryby o rozmiarach 35-45cm.
Ryby tak samo jak poprzednio były roznoszone dookoła zbiornika żeby nie grupowały się w jedno duże stado. Dzięki temu w dniu zawodów pstrągi żerowały na całym zbiorniku. Zbiórka startujących wędkarzy odbyła się o godzinie 07:00 następnie nastąpiła odprawa. Omówiono wszystkie istotne kwestie dotyczące zawodów, bezpieczeństwa na zawodach oraz jak postępować ze złowionym pstrągiem. Później około 07:15 rozpoczęło się losowanie sektorów. Tym razem zmieniła się kolejność tur, w których przyszło na startować. Każdy zawodnik losował jeden numer startowy i przechodził o kolejne siedem stanowisk w każdej turze. Każdy startujący wędkarz otrzymał prezent od firmy KONGER, paczkę gumek twisterów. Żeby było jeszcze łatwiej organizatorzy wręczali po wylosowaniu pierwszego sektora karteczki z kolejnymi sektorami. Zawody zaplanowano na 6 tur po 45min każda oraz 15 min na dojście do nowego sektora tym razem o siedem sektorów dalej. Dzięki temu każdy wiedział w którym sektorze wystartuje. O godzinie 08:00 rozległ się gwizdek sędziego głównego i zawody zostały rozpoczęte.

Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (5)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (2)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (4)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (7) Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (8)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (3)

Podczas tych zawodów podobnie jak na pierwszej edycji w pierwszej turze złowiono najwięcej ryb. Rekordziści łowili po 6 sztuk. Sędziowie jak zwykle mieli sporo pracy. Słowo ?ryba i sędzia? był najczęściej wykrzykiwane. Za złowionego pstrąga dostawało się karteczkę i ryba lądowała ponownie w wodzie. W każdej turze karteczka była innego koloru. Dzięki temu można było wyłonić zwycięzcę sektora oraz później zwycięzcę zawodów. Szybko okazało się, że najłowniejsze sektory były na stronie nawietrznej łowiska, klasyka bo ostatnie zawody przebiegły podobnie z tą różnicą, że wiatr wiał w przeciwnym kierunku czyli ryby brały w innych sektorach niż poprzednio. Pstrąg przemieszczał się głównie w stronę wymieszanej i bardziej natlenionej wody. Ryby brały na różnych głębokościach zbiornika.

Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04  Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04

Zawody zostały zakończone o godzinie 14:00. Wędkujący zgromadzili się przy namiocie sędziowskim i oczekiwali na werdykt. Ognisko rozpalone nieopodal namiotu miało swoich zwolenników. Dookoła ogniska ustawiali się głodni łowcy, którzy piekli na kiju różne mięsne pyszności. Sędziowie w tym czasie mieli mnóstwo pracy ze zliczeniem punktów i wyłonieniem zwycięzców. Zwycięzcy odebrali puchary, dyplomy. Główna nagrodą był wędkarski silnik elektryczny ufundowany przez firmę TOKAREX  oraz wędki spinningowe ufundowane przez firmę KONGER. Była też nagroda w postaci wędki KONGER, którą rozlosowano wśród uczestników zawodów.

Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (16)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (1)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (6)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (10)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (15) Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (14) Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (13) Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (12)Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

  1. Marcin Kryszczak
  2. Paweł KOWALSKI
  3. Krzysztof WIŚNIEWSKI

Impreza była kolejny raz bardzo udana. Następnego dnia tj.24.04.2016r. Uczestnicy zawodów mogli łowić pstrągi i zabierać złowione ryby. Tego dnia zbiornik był zarezerwowany tylko dla uczestników startujących na zawodach Pucharu Pstrąga. Wszyscy uczestnicy jak i organizatorzy jednogłośnie zadecydowali żeby jesienią tego roku zorganizować trzecią edycję Pucharu Pstrąga.

Z zawodów nagraliśmy film Puchar_Pstrag_Zawody_Wedkarskie_Chelm_23.04 (11)

Do zobaczenia nad wodą!!!

Pozdrawiam

Sebastian TORPEDA Gil

Zapraszamy do zapisania się na Newsletter

Dostaniesz na maila najświeższe informacje o zawodach w naszym rejonie
oraz o portalu spinning-team.pl

[wysija_form id=”1″]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj