10 lipca 2016r o godzinie 4.45 drużyna w składzie Artur oraz Krzysztof stawiają się nad zalewem Nielisz celem uczestnictwa w zawodach spinningowych o IX Puchar WKW Raczek Zamość.

Cykliczna impreza organizowana już dziewiąty raz nad zalewem Nielisz przyciągnęła ok 60 zawodników z kilku pobliskich okręgów PZW.

Tegoroczne zawody odbyły się nieco zmienionej formule, wcześniejsze edycje polegały na losowaniu par wędkujących na łódkach, w tym roku rozegrano zawody w formule team-owej.

zawody_raczek_nielisz_video

W zawodach wystartowały Teamy:

SZWAGRY TEAM, PANAK-GAJEWSKI TEAM, WOBLERY JR TEAM, PAJDOLENCJA-KAROLENCJA TEAM, ELDORADO ŁOMIANKI TEAM, PAPROCH TEAM, WKS 1 TEAM, TANEW TEAM, „OLENDER” KRASNOBRÓD TEAM, WORD SPIN TEAM 1,  ZBYRET TEAM ZAMOŚĆ,WORLD SPIN TEAM 1, ZBYRYT TEAM ZAMOŚĆ, NOWAX TEAM ZAMOŚĆ, WIKTORIA CHEŁM, HRUBIESZÓW MIASTO 1, SUM OSTROWIEC, TEAM MARCIN KOSTYŁA, JÓZEFÓW, CHEŁM, ROZTOCZE ZAMOŚĆ, SPOKO CHŁOPY, WORLD SPIN TEAM 2, TEAM SKUBI, RELAKS TEAM, HRUBIESZÓW MIASTO 2, KOLEJARZ/WIARUS, KOLEJARZ ZAMOŚĆ, MŁODY TOMASZÓW, KRASUŃ KSIĄŻEK TEAM oczywiście SPINNING-TEAM.PL

Poranne przywitanie uczestników odbyło się sprawnie, ciepły poczęstunek oraz szybkie omówienie zasad zawodów i wszyscy ruszają wodować łódki i pontony.

Sędzia główny zawodów jak otrzymał informację że wszyscy są gotowi,  punktualnie o 7.00 dał sygnał rozpoczęcia zawodów. Pogoda nie rozpieszcza, po fali upałów nastąpiło załamanie pogody, wiatr oraz zachmurzenie zaskoczyło większość startujących zawodników.

Nielisz_zawody_raczek_2016 (5)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (7)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (6)

Większość teamów ruszyła na płytsze wody zalewu szukać boleni które może przy zachmurzeniu w dniu zawodów nie były tak aktywne przy powierzchni.  Brak aktywności bolenia zmyliła nasz team, postanowiliśmy na spokojniejszych zatokach poszukać okonia. Straciliśmy tam dwie godziny bez wyniku. Następnie na echosondzie znaleźliśmy koryto rzeki wieprz. Tam także bez kontaktu z rybą. W dryfie spłynęliśmy do największego skupiska łódek w przewężeniu zalewu. Tam dopiero okazało się że biorą niewymiarowe sandacze którym brakuje dosłownie po 2 lub 3 cm do wymiaru.

Ale tu też nie wstrzeliliśmy się z  przynętą. Ciężkie, lekkie główki, różne riperki twisterki i nic. Rozpoznanie łowiska jednak procentuje tym którzy byli na treningu przed zawodami. Koledzy z łódki obok byli dzień wcześniej na wodzie i dobrali przynętę. Artur dzielnie walczył do ostatniej minuty. Do wody trafiały sprawdzone woblery, koguty, blaszki, i jak zaczarowane nie kusiły ryb. Godzina 14.00 koniec zawodów. Wszyscy na czas do slipu spłynęli wodować się. Po południu słońce pojawiło się na niebie i zrobiło się cieplej. Wracamy do wiaty wędkarskiej PZW. Komisja zbiera karty startowe i podlicza wyniki. W tym czasie miłe Panie serwują obiad dla zawodników. Dość długo czekamy na wręczanie nagród. W tym czasie rozgorzała dyskusja o zawodach. Taktyka i umiejętność złowienia bolenia okazała się kluczem do wygrania pucharu. Dominował boleń, najlepsza drużyna  Team SZWAGRY  Tomasz Barlik i Sławomir Tyszkiewicz, złowila 8 boleni  z 11850pkt.nagroda to ponton KOLIBRI 260 ufundowała firma TOKAREX Chełm. Drugie miejsce na podium zajął Team PANAK -GAJEWSKI w składzie Janusz Panak i Tomasz Gajewski – 3600pkt łowiąc 2 bolenie i  szczupaka, nagroda to 2 silniki elektryczne zakupione w firmie TOKAREX Chełm.  Trzecie miejsce na podium zajął team WOBLERY JR w składzie Janusz Ryczkowski , Józef Janik 3250pkt. nagroda za zajęte miejsce to wędki ufundowane przez SALON WĘDKARSKI SALMO w Zamościu, oraz kołowrotki ufundowane przez firmę KONGER.

Największą rybę zawodów – bolenia 67,3cm złowił Sławomir Tyszkiewicz.

Patronem medialnym zawodów na Nieliszu były: WĘDKARSKI ŚWIAT oraz TYGODNIK ZAMOJSKI.

Relacja Video z IX Pucharu WKW Raczek Nielisz 2016

Galeria Foto z zawodów:

Nielisz_zawody_raczek_2016 (23)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (22)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (21)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (20)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (19)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (18)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (17)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (16)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (15)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (8)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (9)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (10)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (11)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (12)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (13)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (14)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (3)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (2)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (1)
Nielisz_zawody_raczek_2016 (4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj