Cześć

Za nami dwie edycje Pucharu pstrąga III w dniu 26.03.2017 i IV w dniu 09.04.2017. Łowiliśmy pstrągi tęczowe (Oncorhynchus mykiss) na zbiorniku Glinianki Horodyskie.

Zbiornik został zarybiony świeżutkim i bardzo aktywnym pstrągiem tęczowym tzw: tęczakiem dzień przed każdą edycją. Wpuszczono ryby o rozmiarach od 35cm do 45cm w ilości około 500 sztuk na każdą edycję.
Ryby były roznoszone dookoła zbiornika oraz wywożone łódką w różne rejony zbiornika żeby nie grupowały się w jedno duże stado. Dzięki temu w dniu zawodów pstrągi żerowały na całym zbiorniku. Sponsorem nagród na zawodach była firma TOKAREXKONGER oraz spinning-team.pl.

Zbiórka startujących wędkarzy odbyła się o wczesnych porannych porach. Na odprawie omówiono wszystkie istotne kwestie dotyczące zawodów, bezpieczeństwa na zawodach oraz jak postępować ze złowionym pstrągiem. Następnie rozpoczęło się losowanie sektorów.

W trakcie zawodów podobnie jak w poprzednich edycjach  w pierwszej i drugiej turze złowiono najwięcej ryb. Rekordziści łowili po 12 sztuk. Sędziowie jak zwykle mieli sporo pracy i wybiegali ścieżki za plecami łowiących zawodników. Słowo ?ryba i sędzia? był kolejny raz najczęściej wymawianym słowem. Za złowionego pstrąga dostawało się punkt który trzeba było pokwitować podpisem i ryba lądowała ponownie w wodzie. Szybko okazało się, że kolejny raz najłowniejsze sektory były na stronie nawietrznej łowiska, klasyka. Pstrąg przemieszczał się głównie w stronę wymieszanej i bardziej natlenionej wody. Ryby brały na głównie przy powierzchni. Podczas tury trzeciej i czwartej branie lekko ustały i trzeba było kombinować z doborem przynęty. Kluczem do sukcesu okazała się odległość na którą wysyłane były przynęty czyli im dalej tym pewniejsze branie. Natomiast hol ryby na pełnym kilkunasto metrowym wyrzucie był niesamowicie widowiskowy i często kończył się spinka ryby.

Po zakończaniu zawodów zawodnicy i sędziowie zgromadzili się przy namiocie sędziowskim i oczekiwali na werdykt. Gorąca kiełbaska z ogniska i pogawędki wędkarskie umilały czas podczas oczekiwania na werdykt. Sędziowie w tym czasie mieli mnóstwo pracy ze zliczeniem punktów i wyłonieniem zwycięzców.

Główną nagrodą w III oraz IV edycji były pontony KOLIBRI ufundowane przez firmę TOKAREX  oraz wędki spinningowe i kołowrotki ufundowane przez firmę KONGER.

Na koniec Zawodów IV Edycji firma TOKAREX zaprezentowała nowości w świecie pontonów. Zaprezentowano masę nowoczesnych rozwiązań przydatnych podczas wędkowania z pontonu czy też łódki.

Miło nam poinformować, że nasi ludzie z ekipy spinning-team.pl zajęli w obu edycjach pierwsze miejsce !!!

Edycja III z dnia 26.03.2017

  1. Sebastian GILspinning-team.pl
  2. Krzysztof Jędrzejewski
  3. Adam Kozłowskispinning-team.pl

Najwięcej pstrągów złowił – Michał Chwalczuk

Edycja IV z dnia 09.04.2017

  1. Adam Kozłowskispinning-team.pl
  2. Paweł Piecuch
  3. Dariusz Zgnilec

Najwięcej pstrągów złowił – Adam Kozłowski – spinning-team.pl 🙂

Koledzy z Wędkarskiego Klubu Sportowego z Chełma zorganizowali naprawdę świetną imprezę. Oby kontynuowali swoje dzieło i co roku będziemy się spotykać na zawodach.

Poniżej zapraszam do obejrzenia filmiku z zarybienia zbiornika oraz z relacji III i IV edycji.

Zarybienie zbiornika przed zawodami.

III Edycja WKS CHEŁM z dnia 26.03.2017 r.

IV Edycja WKS CHEŁM z dnia 09.04.2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj