start

Cześć

Nowy sezon wędkarski 2016 będzie obfity również w testy nowych wędek. Będę miał ogromną frajdę z łowienia wędkami, które wyszły spod ręki Sebastiana Mazura Mistrza Świata jak i Mistrza Polski. Sebastian ma swoją pracownię MAZUR RODS gdzie powstają cudowne wędki tzw. „białe kruki?. 

Będę testował wędkę tzw. ?szóstkę? jest to kijek jednoczęściowy o długości 184 cm, cw: od 2 do 6 gram i akcji: fast. Wędka bardzo uniwersalna przy połowach UL (ultra lajtowych). Dedykowana głównie do połowów pstrągów w niewielkich rzeczkach. Na pewno wypad na kropki niedługo zostanie opisany na łamach naszej strony i wówczas będzie można coś więcej napisać o wędce Sebastiana Mazura. Ponadto moim zdaniem wędka sprawdzi się idealnie do połowu okoni z łódki czy tez innego środka pływającego. Planów co do tej wędki jest sporo i aby wystarczyło czasu na realizację.

11 22 33

44 55 66

Kolejną wędką z pracowni MAZUR RODS jest wędka również jednoczęściowa o długości 210 cm, cw: od 4 do 14 gram i akcji: fast. Wędka wykonana w tym samym stylu co ?szósteczka? czyli klasycznie, schludnie i bardzo praktycznie. Moim zdaniem ciężar wyrzutu jest nieco większy i wynosi od około 3 do 23gram, oczywiście mowa o komfortowym i bezpiecznym rzucaniu. Będzie to typowy uniwersał do połowu szczupaków, sandaczy z pływadła. Wypływając łódką na majowe szczupaki i czerwcowe sandacze ta wędka będzie podstawowym kijem który obsłuży szerokie spektrum przynęt. Drugi do duetu będzie cast, który obsłuży przynęty od średnich po najcięższe czyli jakieś 30 do 120gram. Mowa o Xzoga Taka G-60 8kg, który opisany będzie w odrębnym wątku bo to też świetna konstrukcja.

1 2 3

4 5 6

Zaglądajcie do nas. Niedługo testy z nad wody.

Pozdrawiam

Sebastian „TORPEDA” Gil

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj