Kołowrotek Daiwa Exist 3000 z 2015 roku jest kolejną odsłoną tego modelu.
Kołowrotek mega udany. Bardzo dobrze spasowany, lekki i z dużymi pokładami mocy. Osobiście uważam, że jest dużo ładniejszy i ciekawszy od swojego poprzednika Exista z 2012roku. Kołowrotek wykonany z Zaionu. Użytkuje go, krótko ale kilka wypadów na rzekę Bug zaliczył. Jeśli chodzi o Daiwę to tym modelem powaliła mnie na kolana. Jeśli będzie się tak sprawował dalej to będzie to mój ulubiony rzeczny kołowrotek. Exist posiada najnowsze rozwiązania techniczne jakim są łożyska Magsealed oraz precyzyjny hamulec ATD.
Dane technicznie:
- Moc hamulca 7.0kg,
- Łożysk 13,
- Przełożenie 4,8/1,
- 1 obrót korbki nawija 81cm,
- Waga 235g.
Pozdrawiam
Sebastian ?TORPEDA? Gil
Witaj, kolego z nad Buga. Obecnie jestem w niemczech i nie łowię. Był bym Ci wdzięczny za małe informacje odnośnie tego jak długo jest ważna gwarancja w tym kołowrocie. Co Cię tak powaliło na kolana? 🙂 I jak z odległością rzutów?
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wpis.
Witaj.
Na kołowrotek dostałem dwa lata gwarancji. Ale i tak przy tej klasie kołowrotka to nie podejrzewam żebym musiał z niej korzystać.
Kręcioł mega mocny świetnie spasowany i bardzo lekki jak na tak duży kołowrotek. Łowiłem nim na razie tylko na Bugu i jestem bardzo zadowolony. Odległość rzutów to jeden z jego atutów dzięki bardzo szerokiej szpuli i super ciasnemu i równemu nawojowi plecionki. Nic dodać nic ująć polecam abyś sam się przekonał co potrafi ten kołowrotek. Pozdawiam
Super, dzięki za odpowiedź. Wychowałem się na tej rzece to może kiedyś się na niej spotkamy na rybach. 🙂 Świetny filmik i wpis przy wędce boronowej!!! Do tego też ma trochę pytań bo już wcześniej myślałem o tego typu kiju. Czy jesteś zadowolony z czucia, rzutu, wagi, i żywotności tej wędki??
Sami wiemy jak trzeba uważać przedzierając się przez nadburzańskie krzaki.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź i za świetną stronke.
Hej
Wędki z dodatkiem boronu są bardzo czułe. No ale i bardzo drogie blanki, a gotowe kije np. Restaffine to już prawie kosmos cenowy 🙂
Borony mają częstą przypadłość do lekko skrzywionych blanków głównie w części szczytowej oraz niestety z racji wagi ciężko je wyważyć.
Dość o tych minusach bo gotowe wędki boronowe czy też customy są warte każdej zainwestowanej złotówki 🙂
Co do rzeki Bug to faktycznie trzeba dużo bardziej uważać niż nad innymi rzekami 🙂 Ostatnio bardziej trzeba uważać pod nogami, a nie na zakrzaczenia bo populacja bobrów strasznie wzrosła i jest mnóstwo jam i rożnych dołków 😀 Mimo wszystko zapraszam na wspólne rybki 🙂
No i oczywiście jak z kontrolą ryby? W szegulności sandacza. I czy w razie przyłowu wytrzyma walkę z sumem? Bo na Bugu jest to wiele prawdopodobne.
Pozdarwiam
Na wspólne ryby zawsze chętnie 🙂 tylko obecnie nie zapowiada się na szybki powrót do kraju. Ale bedziemy w kontakcie. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszelkie informacje, powodzenia nad wodą.
Pozdrawiam Paweł
Jak sam zauważyłeś na filmie wędka Restaffine gięła się bardzo mocno i dała radę bez problemu. Nie wiem jak by się zachwala w tej sytuacji wędka węglowa, sztywna ze szczytowym ugięciem.
Wędka uniwersalna na na rzekę to ciężki temat i nie wiem czy da się pogodzić łowienie z opadu, łowienie woblerem czy też wahadłówką i dać radę sumowi, który nieoczekiwania uwiesi się na naszym zestawie 🙂 Generalnie kijek na rzeczne drapieżniki ma być mocny, a reszta parametrów to już każdy dobiera do siebie np. akcję i ciężar wyrzutu 😀
Im więcej przybywam na jakiejś wodzie tym lepiej dobieram sprzęt 🙂
Do zobaczenia na wodą
Pozdrawiam