W dniu 28.04.2019 r. w Siennicy Różanej odbyły ogólnopolskie się zawody wędkarskie Trout Area Master Cup 2019.

Zawody zorganizowane przez chełmskie stowarzyszenie pasjonatów wędkarstwa: spinning-team.pl oraz Centrum wędkarskie Rybka z Lublina.
W naszym kraju Trout Area to coraz popularniejsza dyscyplina sportowego, szybkościowego łowienia pstrąga tęczowego. Zawody odbyły się na łowisku specjalnym ?BOBROWISKO?, którego właścicielem jest Zenon Bobrowski w Siennicy Różanej. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy z całej Polski. Do rywalizacji przystąpiło 66 zawodników. Ich celem było złowienie jak największej ilości pstrąga tęczowego w sześciu turach wędkowania. Uczestnicy zawodów rywalizowali w parach po wcześniejszym wylosowaniu rywala na każdą z tur. Każdy zawodnik z góry wiedział z kim będzie rywalizował. Za wygraną turę zawodnik otrzymywał 3 punkty za remis z rybami 1,5 punktu natomiast za remis bez ryby 1 punkt, przegrany otrzymywał 0 punktów.

W przerwie po trzech rozegranych turach zawodnicy mogli chwilę odpocząć i posilić się ciepłym posiłkiem w postaci zupy gulaszowej. Wielu zawodników postanowiło również wykorzystać przerwę na zmianę taktyki i przezbrojenie swoich zestawów pod inne przynęty. Do przerwy czyli przez pierwsze trzy tury pstrągi głównie reagowały na kolorowe blaszki. Podczas kolejnych tur zawodnicy łowili głównie przynętami miękkimi tzw. gumami silikonowymi. Pstrągi stały się bardzo ostrożne w końcówce rywalizacji i tylko nieliczni potrafili skusić pstrąga leniwie prowadzoną gumką lub blaszką.

Po zawodach zawodnicy zasiedli do biesiadowania przy stołach. Podczas obiadu trwały dyskusje co było najskuteczniejszą przynętą. W między czasie komisja licząca punkty wytypowała dwie dogrywki. Pierwsza dogrywka o 7 miejsce pomiędzy Andrzejem Przybytkiem a Pawłem Piecuchem. Zawodnicy rywalizowali do pierwszej złowionej ryby, która jako pierwszy złowił Paweł Piecuch. Kolejna para dogrywających się zawodników walczyła o 10 miejsce pomiędzy Rafałem Wieczorkiem i Dariuszem Stepanowem. Po długiej dogrywce jako pierwszy złowił pstrąga Rafał Wieczorek i zajął 10 miejsce. Teraz już wszystko stało się jasne i okazało się, że wygrał zawody Trout Area Master Cup 2019 wygrał Dariusz Duda z Turkowic.

Zawody objęte były patronatem honorowym Jarosława STAWIARSKIEGO – Marszałka Województwa Lubelskiego. Patron medialny objął miesięcznik wędkarski Wędkarski Świat.
Specjalna nagrodę przygotował również Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura była to nagroda dla zawodnika, który przybył na zawody z najdalsza.

Bardzo dziękujemy Jarosławowi Blicharzowi właścicielowi Centrum Wędkarskie RYBKA z Lublina za wspólne przygotowanie tej imprezy wędkarskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj